Ana Sayfa  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
Başkan Şerafettin Bulgurcu Kimdir?
Başkana Mesaj
Başkanın Mesajı
AnaSayfa > ANASAYFA > KALKINMA BAKANIMIZ BAŞYAYLA’MIZDA

KALKINMA BAKANIMIZ BAŞYAYLA’MIZDA

KALKINMA BAKANIMIZ BAŞYAYLA’MIZDA

 

Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN ve beraberindeki heyet; 26 Ağustos 2017 Cumartesi günü, İlçemize ziyarette bulunmuşlardır. Karaman Valisi Sayın Fahri MERAL'in eşlik ettiği ziyaret programında, Sayın Bakanımız, İlçe Kaymakamımız Sayın Fatih KAŞIKCI, Belediye Başkanımız Sayın Şerafettin BULGURCU, Kurum Amirleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. İlçemiz Kirazlıyayla Mahallesi Şehit Şevket Sağlam Parkında yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN halkımızla istişare toplantısı yapmışlardır.

Belediye Başkanımız Sayın Şerafettin BULGURCU yaptığı konuşmasında; “Bugün, Başyayla’mızın asırlık sorunlarını çözen, gönlünde Başyayla’ nın ayrı bir yeri olan Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN’ ı, tekrar ilçemizde görmekten ayrı bir heyecan ve gurur duyuyoruz. Ben çok Başbakanlar, Bakanlar gördüm ama Sayın Bakanımızın defalarca ilçemizi ziyaret etmesine rağmen her geldiğinde ayrı bir heyecan duyuyorum. Çünkü Sayın Bakanımızın ilçemizin bütün sorunlarının çözümünde bizzat imzası var. Tabi Başyayla Halkının da gönlünde de Lütfi ELVAN’ ın kurduğu bir taht var.

Ak Parti iktidarında benim Başyaylalı kardeşlerim birlik ve beraberliğini göstermiş Devletinin, Hükümetinin, Bakanımızın yanında “Direk Kaya” gibi dimdik durmasını bilmiş ve hizmetini de almıştır. Katırların geçmediği yerlerden bugün tırlar geçiyorsa, sulama sorunundan istihdama kadar sorunlarımız çözüldüyse, bunlar Lütfi ELVAN’ ın, O Dünya Lideri Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın ve Başyayla Halkının eseridir. Ben bu halkıma minnettarım. Milletvekillerimize minnettarım. Sayın Bakanımıza minnettarım. Başbakanımıza minnettarım. Cumhurbaşkanımıza minnettarım. Köy iken kasaba olmasını bilen, kasaba iken ilçe olmasını bilen, ilçe olduktan sonra birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek örnek ilçe olan, Başyaylalı kardeşlerim şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada Bakanımızın yanında, Hükümetimizin yanında Devletimizin yanında kale gibi yer alacağına yürekten inanıyorum. Çünkü bu Başyayla Halkıma evimin içi gibi güveniyorum. Bu birlik ve beraberlik ebediyen Başyayla da devam edecek ve ilçemiz 30 bin nüfuslu ilçeleri bile sollayacaktır, diyorum. Sayın Bakanımıza, Sayın Valimize ve saygıdeğer halkıma saygılar sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Karaman Valimiz Sayın Fahri MERAL’ in yapmış olduğu kısa konuşmasından sonra Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi ELVAN yaptığı konuşmasında; ''Türkiye'ye karşı saldırılar artıyor. Türkiye'ye karşı husumet besleyenlerin sayısı artıyor. Bakınız bir taraftan PKK, DEAŞ ve FETÖ ile mücadele ediyor, diğer taraftan da birçok ülkenin, birçok yurt dışından yazılı ve görsel basının yalan yanlış Türkiye üzerinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN üzerinde oyun oynamak istediklerini görüyoruz. Ama bu millet dik durdukça, nasıl 15 Temmuz gecesi bu millet dimdik ayakta durdu, kenetlendi, o darbecilere karşı gereken dersi verdi. Evet, bize karşı mücadele eden, bize karşı kin besleyen, bize karşı terör örgütlerini kullanan, taşeron olarak kullananlara karşı da o sizin güçlü desteğinizle bizim mücadelemiz devam edecek, başaracağız. Gerek Başyayla’mızda, gerek Karaman’ımız da, gerek tüm Ülkemizde son yıllarda yapılan yatırımları bütün Türk Milleti ve Dünya biliyor. Ülkemizin güçlenmesini istemeyen şer güçlerine karşı halkımızın birlik ve beraberliği ile gereken ders verilecektir. Tıpkı 15 Temmuz da olduğu gibi bundan sonra da Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan Ve Tek Devlet vurgusuyla hareket edeceğiz. Dünyanın sayılı ülkeleri arasında ülkemiz yerini alacaktır. Bundan asla şüphemiz yoktur.'' Dedi.

 

IMG_5836.JPG
Yorumlar
Paylas

Henüz yorum yapılmamış.

Basyayla Belediyesi Kodlama : Networkbil.net