Ana Sayfa  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
Başkan Şerafettin Bulgurcu Kimdir?
Başkana Mesaj
Başkanın Mesajı
AnaSayfa > HABERLER > BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM, KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA, KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ KURULDU

BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM, KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA, KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ KURULDU

 
 

BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM, KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA, KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ KURULDU

 

 

1991’de ilçeliğe kavuşan Başyayla coğrafi, ekonomik ve yaşam şartlarının zorluğundan dolayı dışarıya sürekli göç vermiştir ve vermeye de devam etmektedir.Göç verilen ülkeler, iller arasında başta   Almanya,Hollanda,Avusturya,Arabistan; Konya,İzmir,İstanbul,Kocaeli,Karaman,Ankara gelmektedir. En çok göçüde Konya ilimize vermiştir. Geçen yıllarda yapılan bir araştırmada Konya merkezde yaklaşık 19 bin Başyaylalı nüfusun ikame ettiği tespit edilmiştir. Bu rakam oldukça önemli ve çarpıcıdır. Konya merkezde bu denli fazla insanımızın yaşamasına rağmen insanların biriyle kaynaşabileceği, dert ve sıkıntılarını paylaşılabileceği bir kurumun, derneğin olmaması hepimizi üzüyor ve derinden etkiliyordu. İnsanlarımızın öncülük yapıp, taşın altına eline koymaması da çok garip bir duyguydu bizim için; Ta ki Temmuz 2012 de cesur, azimli fedakâr Başyaylalı değerli büyüklerimiz, gönül dostlarımızın bir araya gelip dernekleşme çalışmaların başlatıp bu hasreti bitirene kadar…

Evet değerli Başyaylalılar Konya da BAŞYAYLA VE ÇEVRESİ EĞİTİM, KÜLTÜR, YARDIMLAŞMA, KALKINDIRMA VAKFI DERNEĞİ’miz 25.07.2012 tarihinde meram ilçesinde valiliğin onayı ile kuruldu. Bütün Başyaylalı hemşehrilerimize hayırlı   uğurlu olsun diyor, dernek hakkında sizleri kısa bir şekilde bilgilendirmek istiyoruz. Dernek toplantımız ilk olarak Konya öğretmen evinde coşkulu bir kalabalık tarafından insanların birbirleriyle tanışması ile toplanıldı.   İşte İlk günkü toplantımızdan gündeme yansıyanlar şu şekilde:

1) Tanışma ve kaynaşma

2) Kurucular Kurulu ve yönetim kurulunun seçilmesi

3) 21 saygın kişiden oluşan kurucular kurulu belirlendi

4) 7 kişiden oluşan yönetim kurulu belirlendi. İşte derneğimiz yönetim kurulu üyeleri:

Başkan: Abdülkerim Dere(Emekli Müfettiş)

Başkan Yrd: Mustafa Sönmez(Emekli)

Başkan Yrd: Mehmet Koçak(Emekli Öğretmen)

Sayman: Hasan Hüseyin Koçak(Yeminli Mali Müşavir)

Üye: Mustafa Ergin(Yüksek Makine Mühendisi)

Üye: Mehmet Bülbül(Emekli Bankacı)

Üye: AHMET Yıldırım(Muhtar)

5) Maddi katkılar

6) Bir sonraki toplantı yeri ve zamanı

7) Dilek ve temenniler ile Sayın Başkanımız Abdülkerim Dere sözlerine şu şekilde devam etti: Dernek olarak amacımız başta Başyayla ve bağlı köyleri olmak üzere ihtiyaç sahibi insanlara dil, din, ırk, mezhep, cinsiyet, siyasi görüş ayrımı yapmadan istihdam sağlamak; ayni ve nakdi yardımlarda bulunmak, sosyal ve ekonomik projeler hazırlayarak, ulusal ve uluslar arası kuruluşlardan destek alarak yardıma muhtaç öğrencileri her kademede desteklemek olduğunu ifade etti. Dere derneğimiz   merkez olarak Konya da kuruldu ilerleyen günlerde Ankara, İstanbul, İzmir, Karaman, Almanya, Hollanda, Avusturya, İsveç’te açılacak Temsilciliklerimizle siz Başyaylalı hemşehrilerimize daha güzel hizmetler sunacağız, Bir Olacağız, Yıkıcı Değil Yapıcı Olacağız.

Biliyoruz ki: vakıflarımız sağlık alanında, eğitim alanında yoksullarla dayanışma alanında, kültürel bağlarımızı kuvvetlendirmede önemli bir etkiye sahip olduğu bilinciyle siz değerli   hemşehrilerimize hizmet edeceğiz. Derneğimizin yeri ve iletişim bilgileri de şu şekildedir:

 

Sahibata Mah. Ahmet Küçükarmağan Sokak. Tilla Apt. No:4/2 Meram/Konya

TEL:0332 352 19 44

 

BAŞÇEV VAKIF DER Başkanı   Dere gece de son olarak şunları söyledi:” Evet değerli dostlar 21 yıllık hasretimiz sona eriyor, bu 21 yıllık hasreti sona erdiren kurucular kurulu üyelerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve bizleri canı gönülden destekleyen   çok kıymetli Başyayla Halkına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz derneğimizin tekrar vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyor katılımından dolayı herkese teşekkür ediyorum hayırlı akşamlar” dileyerek toplantıya son verdi.

 

Kaynak Ermenek Haber:   Abdullah Koca-KONYA

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Basyayla Belediyesi Kodlama : Networkbil.net