Ana Sayfa  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
Başkan Şerafettin Bulgurcu Kimdir?
Başkana Mesaj
Başkanın Mesajı
AnaSayfa > HABERLER > BAŞYAYLA MATEME BOĞULDU.

BAŞYAYLA MATEME BOĞULDU.

 
 
 

Kullandığı Traktörün Altında Can Verdi

Başyayla İlçesi Göztepe mahallesi halkından olan Ahmet BALLAN (hacı ahmet)   oğlu olan 1955 doğumlu Abit BALLAN   1 ay önce   İzmir   Torbalı’ya çalışmaya gitmiştir.

 56 yaşındaki Abit Ballan, kullandığı traktörün devrilmesi sonrasında yaşamını yitirdi.

Çakırbeyli Köyü’nde yaşayan kızı Ayşe ve damadı Durmuş Bozdemir ile birlikte yaşayan Ballan, Lezita tavuk çiftliğinde işe başlamış. Gece vardiyasında çalışan Abit Ballan,18.02.2011   akşam 03:20 sularında 35 TFY 68 plakalı traktörle tavuk gübresi taşıyormuş. Çiftlik içinde seyir hâlindeyken, dikkatsizlik sonucunda 10 metre yükseklikteki dereden aşağı düşmüş. Traktörün altında kalan Abit Ballan feci şekilde hayatını kaybetmiş. Kazayı gören çiftlik çalışanları hemen 112 Acil Servis’i ve Jandarmayı arayarak olayı bildirdi. Olay yerine gelen Cumhuriyet Savcısı ve Jandarma Olay Yeri İnceleme Birimi, bölgede incelemelerde bulunurken, 110 İtfaiye AKS ekibi ise traktörün altında kalan Ballan’ı yoğun çalışma sonrasında çıkarttı. Abit Ballan’ın cansız bedeninin traktörün altından çıkartılmasından sonra Torbalı Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış . Buradaki ilk incelemelerin ardından İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Ballan’ın yakınları cenazeyi aldıktan sonra defnetmek için memleketi olan Karaman-Başyayla İlçesi Göztepe mahallesine getirildi. 19.02.2011 Cumartesi günü yapılan cenaze merasiminden sonra Göztepe kabristanlığına defnedildi.

             Aynı zamanda Göztepe mahallemiz sakinlerinden olan Mustafa oğlu 1959 doğumlu Abdullah ÇETİN uzun süredir rahatsızdı. Tedavi için gitmiş olduğu Konya Araştırma Hastanesinde hayatını kayıp etmiştir. 18.02.2011 Cuma günü yapılan cenaze merasiminden sonra Göztepe kabristanlığına defnedildi.

 

Merhum Abit BALLAN ‘na ve Abdullah ÇETİN ‘e  Allah (cc) rahmet eylesin. Allah (cc) Geride kalan ailesine,yakınlarına ve sevenlerine sabırlar ihsan eylesin.

 

 

 

 

 

                                  Emin ÇETİNER

                                  Bel.Yazı İşl.Müd.

 
 
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Basyayla Belediyesi Kodlama : Networkbil.net