Ana Sayfa  |  Foto Galeri  |  Video Galeri  |  Bilgi Edinme  |  İletişim
Başkan Şerafettin Bulgurcu Kimdir?
Başkana Mesaj
Başkanın Mesajı
AnaSayfa > ANASAYFA > FESTİVALİMİZ COŞKULU KALABALIK İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FESTİVALİMİZ COŞKULU KALABALIK İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BAŞYAYLA KİRAZ VE KÜLTÜR FESTİVALİMİZ İLÇEMİZ KİRAZLIYAYLA MAHALLESİ ŞEHİT ŞEVKET SAĞLAM PARKINDA COŞKULU BİR KALABALIK İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

FESTİVALİMİZ COŞKULU KALABALIK İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başyayla Kiraz ve Kültür Festivali'miz, 09 Temmuz 2017 Pazar günü saat 10.00’ da İlçemiz Kirazlıyayla Mahallesi Şehit Şevket Sağlam parkında gerçekleştirildi. Festivalimize Karaman Vali Yardımcımız Sn. Kaya ÇELİK, İstanbul Milletvekili Sn. Abdullah BAŞCI,  İlçe Kaymakamımız Sn. Fatih KAŞIKCI, Sarıveliler Kaymakamımız Sn. Hasan SADEBIYIK, Sarıveliler Belediye Başkanı Sn. Hayri SAMUR, Kâzımkarabekir Belediye Başkanı Sn. Ali İhsan ALANLI, Taşkent Belediye Başkanı Sn. Osman ARI, Milletvekillerimizin Danışmanları ile çok sayıda bürokrat ve vatandaşımız katıldı. Festivalimiz, 15 Temmuz şehitleri ve bütün şehitlerimiz anısına saygı duruşuna müteakiben istiklal marşımız ve ruhlarına Fatiha duası okunarak başladı. Festivalde ki müzik ve eğlence programları iptal edilmiştir. Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Mehteran gösterisi ile açılış yapılmış olup, festivalimize davet edilipte katılamayan Devlet Erkanlarının telgrafları okundu. Telgrafların okunmasına müteakiben Protokol konuşmalarına geçildi.

Belediye Başkanımız Sn. Şerafettin BULGURCU günün anlam ve önemini belirten, 2009 Yılından bu yana yapılan icraatlar hakkında bir konuşma yaptı. Konuşmasında “Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Kaymakamlarım, Sayın Belediye Başkanlarım, Sayın İl Genel Meclis Üyelerim, Sayın Belediye Meclis Üyelerim, siyasi partilerin değerli ilçe başkanları, değerli teşkilat mensubu kardeşlerim, çok değerli Köy ve Mahalle Muhtarlarım. İlçemize ilçe dışından gelen tüm bürokrat ve misafirler, basınımızın güzide temsilcileri, sevgili gençler değerli büyüklerim, başımızın tacı hanım kardeşlerim, Başyayla’ lı gönül dostlarım, can yoldaşlarım. Kirazın ana yurdu torosların sertliğini, anadolunun mertliğini taşıyan Taşeli’nin incisi Başyayla’mızın Kiraz ve Kültür Festivaline hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Bizleri buluşturan Rabbime şükürler olsun. Konuşmaya başlarken bir yıl önce 15 Temmuz da şehit olan ve bu vatan için, bayrak için, din için şehit olan tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuzda hainlere dersini vererek fetoculara ve teröristlere haddini bildirerek vatanına sahip çıkarak, Dünya Lideri Cumhurbaşkanmız ve seçtiklerinin arkasında kale gibi durarak dünyaya ders veren milletimiz Başyaylalı kardeşlerimle gurur duyuyorum. Ben gönlünde Başyayla’nın ayrı bir yeri olan Sayın Bakanım Lütfi ELVAN’ a ve Sayın Milletvekillerim Recep KONUK ve Recep ŞEKER’ e minnettarım. Gelir gelmez Başyayla’nın sorunlarına el atan Sayın Valim Fahri MERAL’ e minnettarım. Her şeyden önce Başyayla’lı Halkıma minnettarım. Devletimizin, Hükümetimizin neler yaptığını bütün dünya biliyor da peki benim Başyayla’ lı kardeşlerim neler yapmış, köy iken kasaba olmasını bilmiş, kasaba ikende ilçe olmasını bilmiş, ilçe iken birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut olmuş, rekorlar kırmış. Dünya Lideri Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ dan ödül almış sıra sıra da hizmetleri getirtmiş. Cumhurbaşkanına, Başbakanına, hepimizin gururu Bakanımız Lütfi ELVAN’ a hep elimden tutan Mevlüt AKGÜN’ e Ankara da gece gündüz Karaman ve Başyayla’ nın sorunları için uykularını terk eden hizmet adamları Sayın Milletvekilimiz TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Recep KONUK ve Dr. Recep ŞEKER’ e teşekkür etmesini bilmiştir. Hükümetimizle birlikte Başyaylalı kardeşlerimle Başyayla da neler yapmışız.

2009 YILINDAN SONRA İLÇEMİZE YAPILAN YATIRIMLAR;

1.       Hükümet Konağımız Yapıldı.

2.       Ziraat Bankası İçin Bina Yapıldı. Ziraat Bankası Şubesi açıldı.

3.       Atık su Arıtma Tesisini Yapıldı.

4.       Başyayla Göletimiz Yapıldı.

5.       Ahmet Keleşoğlu Büyüğümüz Tarafından Kültür Merkezi Yapıldı.

6.       Özürlü Yatılı Bakım Merkezi binası yapılıp hizmete açıldı ve özel sektöre devir edildi. (43 Hasta Yatıyor 25 Kişi Çalışıyor)

7.       2 Adet Yaşlı Yaşam Evi İçin Lojman Yaptık Ve Hizmete Açıldı. (7 kişi yatıyor, 7 kişi çalışıyor.)

8.       Başyayla TOKİ Konutları Yapıldı.

9.       Tarihi Kalelerimize Yenilenebilir Güneş Enerji İle             Aydınlatma Yapıldı. 

10.   Belediye Yeni Hizmet Binamız yapıldı.

11.   Kapalı Spor Salonu Yapıldı.

12.   Aile Ve Sos.Pol. Bakanlığına Bağlı Ali Rıza Alıçlı Bakım Ve     Reh. Mrk. Şubesi Hizmete Açıldı. (40 kişi çalışıyor)

13.   Yayla Turizmi amaçlı  Taşevler yapıldı.

14.   Çok Programlı Lise ve 100 Yataklı Yurt yapıldı.

15.    3 Adet Mesire Yerleri yapıldı.

16.        Yenilenebilir Güneş Enerjisi ile Mesire Yerlerimizin Aydınlatılması yapıldı.

17.   İlçemiz Cumhuriyet Caddesi Belediye Ön Tarafında Bulunan Meydana Lütfi Elvan İsmi Verildi.

18.   Tarihi Köyodamız (Kahvehane) Restore Edildi.

19.   Gençlerimiz için Halı Saha (kapalı) döşemesi yapıldı.

20.   9 Adet Depo Yapıldı.

21.   5 Adet Küçük Sanayi Dükkânı Yapıldı.

22.   18.000 Metre Sulama Arkı Yapıldı Ve Sulama Borusu Döşendi.

23.   30.000 Mİstinat Duvarı Yapıldı.

24.   3000 Metre Kanalizasyon hattı yapıldı.

25.   8000 Metre İçme Suyu Hattı Döşendi.

26.   2 Adet Köprü Yapıldı.

27.   4 Adet Çeşme Yapıldı.

28.   4km Asfalt Kaplama Yapıldı.

29.   6 Km Arazi Yolu Açıldı.

30.   3 Adet Cadde Açıldı.

31.   16000 MParke Taşı Döşendi.

32.   2 Adet Misafirhane Yapıldı.

33.   Parklarımızı, Yollarımızı Ve Mezarlıklarımız Düzenlendi

34.   Belediyemiz Araç Filosuna Yeni Araçlar Kazandırıldı (10 adet)

a)      Arazöz (1 adet)

b)      Çöp Aracı (2 adet)

c)       İtfaiye aracı (1 adet)

d)      Kamyonet (1 adet)

e)      İtfaiye Öncü Aracı-Makam (1 adet)

f)       İş Makinası- Kepçe (adet)

g)      Traktör (1 adet)

h)      Sağlık Ocağımıza Kar Ambulansı   Kazandırıldı.

i)        Vidanjör (1 adet)

 

35.   2 Adet Çocuk Parkı Yapıldı.

36.   İlçemiz Şeftali Deresi Islah Çalışması Projesi yapıldı. Derelerimiz ıslah edildi.

37.   Gökgöbet Mevkiimizden İçme Suyumuza 1600 Metre Boru Döşenerek, Su Takviyesi Yapıldı

38.   Barçın-Başyayla arası Karayolu yapımı bitti, Başyayla Serper arası yapılıyor.

39.   Başyayla -Kışla-Katranlı Sulama Gölet Projeleri devam ediyor

40.   Düğünözü Sulama Göleti Projeleri Devam Ediyor.

41.   Koyun Göbeti Sulama Göleti proje aşamasında

42.   Büyükkarapınar Sulama Göleti proje aşamasında.

43.   Başyayla Balcılar yolu karayolu ağına alındı.

44.   İlçemizde Araç Girmeyen Yerlere Yangın Vanaları döşendi.

45.   Kanalizasyon Hatları bitti.

46.   1 Adet içme suyu deposu yapıldı.

47.   İçme Suyu Hatları tamamlandı.

48.   Deregözü Orman Parkı Belediye devraldı.

49.   Sulama Arkları Yapımı Hızla Devam Etmektedir.

50.   Çevre Düzenlemesi-Yeni Açılan Caddelere Parke Taşı Döşemesi devam ediyor.

Başyayla da 5 yılda 5 büyük proje, 10 yılda 10 büyük proje dedik. Başyaylalı kardeşlerimle 8 yılda 50 projeye imza atarak projeleri 5’e katladık. Allah razı olsun. Sayın Bakanımdan, Sayın vekillerimden, Başyaylalı kardeşlerimden. Rabbim bana da son nefesimi Başyayla da vermeyi nasip etsin. Bir Belediye Başkanı arkadaşım dedi ki, “Sayın Bakanım Başyayla’nın benim bir mahallem kadar nüfusu var ama, 30 bin nüfusu olan ilçeye ne yapılıyorsa bende isterim diyor, dedi. Sayın Bakanım da dedi ki, “Başyayla hizmeti hak ediyor” dedi. Bende dedim ki, Başyayla’nın nüfusu küçük ama birlik ve beraberliği var, vefa var, yüreği büyük, aklı büyük, ne zaman ne yapacağını biliyor. Peki bundan sonra neler yapacağız. Onları da hep beraber düşüneceğiz. Hep beraber yapacağız, yine rekorlar kıracağız. Yine birlik ve beraberliğimizi koruyacağız. Dünya Lideri Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın yanında Başyayla’nın direk kayası gibi dimdik duracağız. Hizmetinde kralını alacağız. 2019 da hedefimiz; -%90 Başyayla da kalmayacak noksan- ben inanıyorum. Neye güveniyorum; Başyayla ve halkıma güveniyorum. Bir büyüğüm (Hüseyin ÖZKAN) “Başkanım belediyenin iki yıllık geliri bir CHP Milletvekilinin devlete ödettiği telefon faturası kadar yok, nasıl idare ediyorsun?” Bende diyorum ki; İşte günlerdir yollarda yürüyerek adalet arayanlara Ankara’da hizmet arayanların farkı burada. Biz hesabımızı da biliriz. Kitabımızı da biliriz. Benim Başyaylalı kardeşlerim karnı doymayacağı sofraya oturmaz, kâr eden dükkanı kapatmaz, adaleti de hizmeti de, vefayı da gelip Başyayla da görünler. Bunlar Şerafettin BULGURCU olsa da olacak, ölse de! Çünkü birileri günlerdir nereye gittiğini bilmeden yollarda yürüyenlerle yürümüş şiddete. Benim Başyaylalı kardeşlerimle yürümüş ERDOĞAN’ la, sahip çıkmış devlete, hükümete, kavuşacak hizmete diyorum. Tüm katılımcılara saygılar sunuyorum. Allah’a emanet ediyorum.” Dedi. 

Belediye Başkanımız BULGURCU’ dan sonra İlçe Kaymakamımız Sn. Fatih KAŞIKCI, İstanbul Milletvekilimiz Sn. Abdullah BAŞCI konuşma yaptı. Festivalimiz Kiraz ağası seçimine geçildi. Sunucu Sn. Bekir Sami ÖZSOY’ un sunumuyla, protokolümüz ve halkımızın coşkulu katılımı ile 2017 Yılı Başyayla Kiraz ve Kültür Festivali Kiraz Ağası Hattat Sn. Hüseyin BULGURCU 35.000-TL ile Kiraz Ağası seçilerek Ağalık elbisesi Belediye Başkanımız Sayın Şerafettin BULGURCU ile İlçe Kaymakamımız Sayın Fatih KAŞIKCI tarafından giydirildi.Aşık Selahattin KAZANOĞLUtarafından eserleri seslendirildi. Ali Rıza Alıçlı Bakım ve Rehabilitasyonda bulunan engelli vatandaşlarımıza Belediyemiz tarafından hediye dağıtımı yapıldı. Belediyemiz araç filosuna kazandırılan yeni araçların açılışı yapılarak Festival programımız sona erdi.

 

İlçemiz Başköy Mahallesi Sait Bulut Parkında saat 13.00’ te Halkımıza Festival yemeği  ikramı yapılarak Festivalimiz sona erdi.

 

  

 

 

 

IMG1.JPG
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Basyayla Belediyesi Kodlama : Networkbil.net